RMCF1206FT91R0
Mfr.Part #
RMCF1206FT91R0
Description
RES 91 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
91 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%